Sme slovenská spoločnosť s bohatou históriou. Denne spracúvame slovenské mlieko od našich farmárov, aby sme priniesli slovenské jogurty, tvarohy, nátierky a syry na váš stôl.

 

História spoločnosti

Prvá družstevná prevádzka na spracovanie surového kravského mlieka a výrobu mliečnych špecialít bola spustená už v roku 1932 na Bernolákovej ulici v Bratislave. Jej činnosť bola prerušená vojnou. Po vojne prešla obnovou a požiadavky trhu sa zvyšovali. Preto bol vytvorený nový národný podnik pod názvom Západoslovenské mliekarne. Na základe rastúcich požiadaviek dopytu na množstvo a kvalitu mliekarenských výrobkov sa začalo s výstavba nového závodu v Nitre.

V r. 1965 bol na Cabajskej ceste slávnostne položený základný stavebný kameň celého Potravinárskeho kombinátu, ktorého súčasťou boli: školský areál, služobné byty, laboratória. Závod bol spustený o 5 rokov neskôr - 16.12.1970 do skúšobnej prevádzky. Nitra vyrábala a plnila konzumné mlieka, smotany, kyslomliečne výrobky, ale aj jogurty (balené do sklených fliaš) a tvarohy do Al fólie. 

onas.JPG

V roku 1993 bola založená nová spoločnosť AGROMILK, a.s. Nitra ešte stále so 100% účasťou štátu. Agromilk sa po skvelom rozbehu postupne strácala v silnom konkurenčnom prostredí. Túto situáciu využila konkurencia, vďaka ktorej prešiel závod mnohými ťažkými skúsenosťami, ktoré vyústilo do úspešného konca. Novým majiteľom Nitrianskej mliekarne sa 16.2.2007 stala spoločnosť Tatranská mliekareň, a.s., Kežmarok. Mliekareň pokračovala tentokrát bez prerušenia výroby. 
Zavážila vysoká technologická vyspelosť spoločnosti. Spoločnosť AGRO TAMI, s.r.o. Nitra mala raketový nástup a v priebehu roka sa jej podarilo zastabilizovať a rozšíriť výrobu a čo bolo najdôležitejšie, už v prvých mesiacoch bola spoločnosť zisková. 
Teraz má stabilné postavenie na trhu a svoje pôsobenie úspešne rozširuje. 
Snahou nášho tímu pracovníkov je hlavne uspokojovať potreby slovenských zákazníkov a dodávať na trh kvalitné slovenské mliečne výrobky, ktoré sú držitelom aj certifikátov ISO. Produkty očarili aj odborníkov z oblasti potravinárstva a získali renomovaný titul Značka kvality SK a titul Mliekarenský produkt roka. 

Podniková predajňa

podnikova_predajna2.jpg

Širokú škálu našich produktov si môžete zakúpiť za zvýhodnené ceny v našej podnikovej predajni, ktorá sa nachádza v sídle spoločnosti na Cabajskej ulici
v Nitre.

Predajňa je otvorená cez pracovné dni od 8:00 do 10:00 a od 14:00 do 16:00 hodiny. 

 

Naše značky

Naše produkty nájdete pod značkami: 

logo-agrotami.jpg
 logo-tami.jpg